Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Golvlampor / Golvlampfot 5998334



*

nr 599 8334


Golvlampfot

keramik, 1950-tal, Söholm, Danmark, fotens höjd 70


Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 14 september 2009
kl 17:53:25


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt europa golvlampa golvlampfot golvlampor keramik norden skandinavien skandinavisk söholm
  • 6628 Golvlampa
    Aneta. Höjd: 95 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 20:41
  • 6626 Golvlampa
    Plast med träfot, 2 ljuspunkter, Eric Elfwén (1921..//
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 18:43
  • 6038 Golvlampa
    Tre delad fot i trä, Holland. Höj / sänkbara stati..//
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 18:59




Ladda ner broschyr