BELYSNING / Golvlampor / Golvlampfot 5998334
*
nr 599 8334
Golvlampfot
keramik, 1950-tal, Söholm, Danmark, fotens höjd 70
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 14 september 2009
kl 17:53:25
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt europa golvlampa golvlampfot golvlampor keramik norden skandinavien skandinavisk söholm
-
5096 Golvlampa
1930- / 1950-tal. Höjd: 160cm, mässing
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:19
-
1024 Golvlampa
Jugend, majolika, riklig dekor med elefant, fågel ..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:43
-
5026 Golvlampa
trä, Guldfärgad. Höjd: 146 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:18
-
4155 Golvlampor
ett par, Lilux, Hans Eichenberger, Krom, höj/sänkb..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:27
*
Golvlampfot
nr 599 8334
Golvlampfot
keramik, 1950-tal, Söholm, Danmark, fotens höjd 70
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 14 september 2009 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt europa golvlampa golvlampfot golvlampor keramik norden skandinavien skandinavisk söholm
-
5096 Golvlampa
1930- / 1950-tal. Höjd: 160cm, mässing
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:19 -
1024 Golvlampa
Jugend, majolika, riklig dekor med elefant, fågel ..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:43 -
5026 Golvlampa
trä, Guldfärgad. Höjd: 146 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:18
-
4155 Golvlampor
ett par, Lilux, Hans Eichenberger, Krom, höj/sänkb..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:27