BELYSNING / Golvlampor / Golvlampfot 5998334
*
nr 599 8334
Golvlampfot
keramik, 1950-tal, Söholm, Danmark, fotens höjd 70
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 14 september 2009
kl 17:53:25
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt europa golvlampa golvlampfot golvlampor keramik norden skandinavien skandinavisk söholm
-
6628 Golvlampa
Aneta. Höjd: 95 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:41
-
6626 Golvlampa
Plast med träfot, 2 ljuspunkter, Eric Elfwén (1921..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:43
-
6038 Golvlampa
Tre delad fot i trä, Holland. Höj / sänkbara stati..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:59
*
Golvlampfot
nr 599 8334
Golvlampfot
keramik, 1950-tal, Söholm, Danmark, fotens höjd 70
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 september 2009 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt europa golvlampa golvlampfot golvlampor keramik norden skandinavien skandinavisk söholm
-
6628 Golvlampa
Aneta. Höjd: 95 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:41 -
6626 Golvlampa
Plast med träfot, 2 ljuspunkter, Eric Elfwén (1921..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:43 -
6038 Golvlampa
Tre delad fot i trä, Holland. Höj / sänkbara stati..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:59



